فعالیت ها

* ني چين دار يا عصايي شکل با پوشش BOPP در اندازه هاي مختلف که معيار اندازه گيري پايه يا قسمت بلند ني پس از قسمت خرطومی مي باشد .

        بنابراين توليد با پايه هاي 65-80-90-100-110 با طول دسته 45-40 ميليمتر و قطر داخلي 3/8 ميليمتر مي باشد. 
      * از ديگر توليدات ني ساده با طول 100 تا 170 ميليمتر با پوشش BOPP و قطر داخلي 3/8 -3 ميليمتر در رنگهاي متنوع با پرفراژ است. 
      * ني هاي نوشابه و کافه گلاسه و آيس پک بر حسب سفارش توليد مي گردد
 
 

  

پلي پروپيلن PP
Polypropylene) PP) يک ترموپلاست است که از پليمريزاسيون پروپيلن بدست مي آيد و قابل بازيافت است.
پلي پروپيلن pp اولين بار در اوايل دهه 1950 در مقياس آزمايشگاهي توليد شد و سپس در اواخر اين دهه به توليد تجاري رسيد. از ابتدا برآورد مي شد هزينه توليد پلي پروپلن از پلي اتيلن PE کمتر است.
پلي پروپيلن pp در سه فرم isotactic, syndiotacti, atactic توليد مي شود که به صورت عمده به فرم isotactic و با افزودن مقدار کمي از ديگر منومر ها (بيشتر پلي اتيلن PE) است.
ويژگي ها :
مقاومت در برابر کشش، چگالي کم، بي رنگي، سختي، مقاومت در برابر اسيد، باز و حلال ها، از جمله ويژگي هاي پلي پروپيلن pp محسوب مي شود. هزينه کم توليد آن در مقايسه با ديگر ترموپلاستيک ها جايگاه ويژه اي براي پلي پروپيلن pp در صنعت ايجاد کرده است.
موارد مصرف :
پلي پروپيلن pp به صورت عمده در شش دسته زير توليد ميشود
1. Injection Moulding (قالب تزريقي)
2. Fibres (الياف)
3. Sheet/Film (فيلم و شيت)
4. Blow Moulding (قالب بادي)
5. Pipe (پايپ)
6. Extrution Coating (روکش محافظ)

Injection Moulding (قالب تزريقي) :
بيشترين کاربرد پلي پروپيلنPP در اين دسته است که در توليد وسايل الکتريکي و الکترونيکي، سرپوش وکلاهک، اسباب بازي، چمدان، وسايل خانگي و صنايع بسته بنديو صنعت اتومبيل استفاده مي شود.
Fibres (الياف) :
دومين کاربرد پلي پروپيلنPP در اين دسته است که در توليد الياف به کار رفته در پشت فرش و زيلو، به عنوان جايگزين در الياف سيزال و کنف در موکت و نخ هاي گوني، الياف non-woven ، پارچه لباس هاي عايق گرما و سرما.
Sheet/Film (فيلم و شيت) :
اين بخش از کاربرد پلي پروپيلنPP رشد قابل ملاحظه اي طي سالهاي اخير داشته است. صنايع بسته بندي شيريني و شکلات، سيگار، فيلم هاي گرافيک و چاپ، شيت هاي بسته بندي مواد غذايي که با حرارت شکل مي گيرند.
Blow Moulding (قالب بادي) :
بطري و قوطي.
Pipe (پايپ) :
لوله فاضلاب و اگو، سيم و کابل.
Extrution Coating (روکش محافظ) :
اين بخش از مصرف پلي پروپيلن pp رفته رفته جايگزين کاربرد پلي اتيلن سبک LDPE مي شود
از جمله پلاستيكهايي است كه كاربردهاي متنوعي در قطعات مختلف و نيز به عنوان الياف دارد. نقطه ذوب و دماي سرويس بالاتر آنها نسبت به ديگر پليمرها باعث توسعه روز افزون كاربرد آنها در قطعات مختلف گرديده است. از طرف ديگر الياف آنها به جهت استحكام قابل قبول و جذب آب كم رقيب الياف نايلوني در بسياري از كاربردها از جمله براي فرش كردن اطراف استخرها و يا زمينهاي گلف مينياتوري ميباشد.
پلي پروپيلن pp يكي از پر مصرف ترين پلاستيك هاست و امروزه کاربرد فراواني در صنايع مختلف دارد. با وجود آنكه به ازاي يك وزن معين ، پلي پروپيلن pp كمي گرانتر از پلي اتيلن ( PE) است.
پلي پروپيلن pp پليمري با دانسيته تقريبي 0.9 گرم بر سانتيمتر مکعب از پليمريزه شدن منومر پروپيلن به دست مي آيد. اين ماده در برابر رطوبت، روغنها و حلالهاي معمولي مقاوم بوده در دماي حدود 170 درجه سانتيگراد ذوب ميگردد. اين ماده غير سمي و بي بو در هنگام سوختن همانند شمع به قطرات ذوب شده واکس مانند تبديل شده و با شعلهاي بدون دود و بويي کمي زننده ميسوزد. تلفيق خواصي چون سبکي، سختي، چقرمگي(Toughness)، مقاومت شيميايي و جلاي سطحي موجب تنوع محصولات تهيه شده از اين ماده گرديده است. يکي از خواص مهم پلي پروپيلن pp پايداري بالاي آن در مقابل خم شدن در ضخامت کم است، )فنر هاي پلاستيکيPolymeric nge که امکان توليد قطعات بسيار متنوع را ايجاد ميکند.
 پلي پروپيلن pp در انواع زمينه ها مثلاً در صنعت اتومبيل در ساخت پانل دربها ، تزئينات داخلي ، پروانه ها، كفپوش اتومبيل، جعبه باطري و .... مصرف ميشود. اغلب نيهاي نوشيدني از  پلي پروپيلن pp ساخته ميشود. بيشتر قطعات ساك و اسباب بازيها نيز از اين پليمر تهيه مي شوند. تقريباً 10 % توليد پلي پروپلن در ساخت فيلم مصرف ميشودكه در بسته بندي مواد غذايي كاربرد دارند . حدود 30% ديگر  پلي پروپيلن pp توليدي در ساخت تك رشته ها و الياف مصرف ميشود . الياف PP در ساخت موکت، فرش، طناب، گوني و ... استفاده ميشوند.
هر چند  پلي پروپيلن pp به صورت هموپليمر مصرف خيلي زيادي دارد ولي كوپليمر پروپيلن با اتيلن نيز بازار رو به رشدي دارد. با افزايش اتيلن هنگام پليمريزاسيون پليمري با مدول كمتر و مقاومت به ضربه بيشتري بدست مي آيد. هر چه ميزان اتيلن بيشتر باشد اثرات فوق بارز تر خواهد بود. اين كوپليمرها هم به صورت بي نظم (Random Copolymer) و هم بلوكي (Block Copolymer) در دسترس ميباشند.
 پلي پروپيلن pp ماده اي سبک است با جرم مخصوص کمتر از آب و از پليمر شدن گاز پروپيلن به دست مي آيد.  پلي پروپيلن pp در برابر رطوبت، روغنها و حلالهاي معمولي مقاوم است و در دماي حدود 170 درجه سانتي گراد ذوب ميشود. پلي پروپيلن براي ساخت اليافي به همين نام، پارچه، طناب، قايق، ورقه هاي بسته بندي، چمدان سازي، برخي وسايل پزشکي که نياز به گندزدايي دارند و غيره به کار ميرود. در سال 1337 شمسي بازار آن در امريکا باز شد؛ در سالهاي بعد نيز، توليد آن به سرعت افزايش يافت.
مواد اوليه ساخت  پلي پروپيلن pp ، دو عنصر کربن و هيدروژن است. اين عناصر در طبيعت به وفور يافت مي شوند اما تبديل هيدروژن و کربن به پلي پروپيلن pp به طور مستقيم در سطح وسيع عملي نشده است.
صنايع نفت و پتروشيمي پس از سالها کوشش مستمر موفق شدند که گاز پروپان و مشتقات آن را از فرايندهاي متفاوت کراکينگ، تسويه و تصفيه و با قيمت مناسب توليد و براي توليد پلي پروپلن در يک صنعت جديد استفاده کنند. کراکينگ، فرايند حرارت دهي به نفت خام است که در دماهاي متفاوت، همراه يا بدون مواد ديگر انجام ميشود و حاصل آن، بسياري از مشتقات نفت مانند سوختها و گازهاي مختلف ديگر و از جمله پروپيلن است.

      مستر بچ هاي مختلف با پایه پلی اتیلن 

      BOPP براي پوشش